Останні новини

Інформація

Слідуйте за нами на Facebook

Президент підтримав зміни до правил проведення трудових перевірок

Президент підтримав зміни до правил проведення трудових перевірок
25 березня Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення»
25 березня Президент України В. Зеленський підписав Закон №1320-IX від 04.03.2021 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» (раніше законопроєкт №0958). Відповідна інформація міститься в картці законопроєкту №0958. Про його прийняття у другому читанні 4 березня 2021 р. ми писали тут.
Поки що остаточний текст Закону не оприлюднений. Про це повідомимо додатково.
Законом удосконалено порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, підвищення його ефективності, зменшення фінансового навантаження на суб’єктів господарювання.
Відповідні зміни внесено до КЗпП, Закону «Про зайнятість населення» та деяких інших законодавчих актів. Зокрема:
- розмежовано державний, внутрішній та громадський контроль за додержанням законодавства про працю;
уточнено підстави для притягнення до відповідальності за недопущення до проведення перевірки, створення перешкод у її проведенні;
- визначено граничні строки накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю та зайнятість населення та винесення контролюючим органом припису при першому вчиненні правопорушення;
встановлено адміністративну відповідальність посадових осіб органів державного нагляду (контролю) за винесення приписів, розпоряджень, податкових повідомлень-рішень, вимог та рішень про накладення фінансових стягнень, що скасовані в адміністративному чи судовому порядку тощо.
Цей Закон набере чинності через один місяць з дня його опублікування.