Рада підтримала закон про обмеження обігу пластикових пакетів

Рада підтримала закон про обмеження обігу пластикових пакетів
1 червня, на засіданні Верховної Ради України, було прийнято Закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України"
Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.
Законом забороняється розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:
1) надтонких пластикових пакетів;
2) тонких пластикових пакетів;
3) оксорозкладних пластикових пакетів.
Дана заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.
Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, підлягають вилученню з обігу.
Законом забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів.
Також визначено відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів у вигляді штрафів та порядок їх накладення.
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності, крім окремих його положень.
Як пояснив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, за незаконне розповсюдження пластикових пакетів для суб'єктів господарювання вводиться значний адміністративно-господарський штраф - від 8,5 тисячі до 17 тисяч гривень, а в разі повторного правопорушення стягнення сягне 34 тисяч гривень.
Загалом Закон передбачає, що найближчим часом в магазинах та закладах громадського харчування буде заборонено безкоштовно розповсюджувати легкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрометрів. При цьому продавці не матимуть права спонукати клієнтів до покупки пакетів.
Також під заборону потрапляють оксорозкладні пластикові пакети, що розкладаються на мікропластик, який легко потрапляє у землю та воду, забруднюючи довкілля.
«Законопроєкт робить виключення для пластикових пакетів, обмежених розмірами 25x345×450 міліметрів, що використовуються для пакування м’яса, риби, продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою. Їх заборона планується після 2023 року, коли ринок зможе запропонувати альтернативні варіанти», - додав Андрій Мальований.
За словами посадовця, заборона пластикових пакетів в Україні відповідає європейській природоохоронній політиці. Ще рік тому депутати Європарламенту ухвалили законопроект, який передбачає повну відмову від одноразових пластикових предметів з 2021 року.