Теги
Івано-Франківськ – це місто з багатовіковою історією, давніми традиціями, неординарним мистецьким життям та динамічною економікою. Обласний центр розташувався на перетині двох Бистриць, а саме: Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської. Вдале географічне розташування наближує Івано-Франківськ не тільки до держав-членів ЄС, але й створює сприятливі умови для багатостороннього розвитку.
Івано-Франківськ розташований на південному заході України на відстані 150—300 км від кордонів Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини.
Територія міста — 83,73 кв.км. Чисельність населення — 261,1 тисяч осіб.
Місто зв'язане мережею автомобільних та залізничних шляхів з країнами Європи та СНД. Міжнародний аеропорт "Івано-Франківськ" забезпечує обслуговування повітряних суден всіх типів та має пропускну здатність 400 пас./год. Відкриті міжнародні авіарейси в Італію, Іспанію, Польщу.
Відстані від Івано-Франківська до кордонів:
- з Румунією (митний перехід "Порубне") — 180 км,
- з Польщею (митний перехід "Мостиська") — 200 км,
- зі Словаччиною (митний перехід "Ужгород") — 300 км,
- з Угорщиною (митний перехід "Чоп") — 320 км.
Місто Івано-Франківськ має документально оформлені поріднені зв’язки з 25 органами місцевого самоврядування зарубіжжя, серед яких м.Бая Маре (Румунія), м.Жешув (Республіка Польща), м.Хшанув (Республіка Польща), м.Зєльона Гура (Республіка Польща), м.Рибнік (Шльонське воєводство, Польща), м.Орадеа (Румунія), м.Томашов Мазовєцкі (Республіка Польща), м.Брест (Республіка Білорусь), м.Ніредьгаза (Угорська республіка), м.Ополє (Республіка Польща), м.Тирговіште (Румунія), Дільниця Охота столичного міста Варшава (Республіка Польща), м.Тракай (Литовська Республіка), м.Єлгава (Латвійська Республіка), м.Свідніца (Республіка Польща), м.Люблін (Республіка Польща), м.Кошалін (Республіка Польща), м.Пршеров (Чеська Республіка), м.Руставі (Грузія), м.Арлінгтон (Вірджинія, США), Новосольський Повіт (Республіка Польща), Хшанувський повіт (Республіка Польща), Стрешенський район (Молдова), м.Брага (Португалія), м.Наньнін Гуансі-Чжуанського автономного округу Китайської Народної Республіки.
Місто Івано-Франківськ є першим містом України, яке стало членом Асоціації європейських муніципалітетів "Energie-cites" (Енерджі-сіті), також є членом Асоціації міст України, яка підтримує тісні зв’язки з Радою європейських міст та регіонів, Міжнародною спілкою громад та Організацією міст-побратимів, членом мережі міст сталого розвитку України згідно із Ольбаргською Хартією, членом Асоціації "Кільце європейських ковальських міст". Місто є підписантом Угоди мерів європейських міст.
У Івано-Франківську функціонують 2 почесні представництва – Литви та Угорщини.
За проведену роботу в контексті інтеграції та пропагування європейських цінностей Івано-Франківськ отримав всі чотири високі нагороди Парламентської Асамблеї Ради Європи – Європейський диплом, Почесний прапор, Почесний знак, та у 2018 році найвищу нагороду Парламентської Асамблеї Ради Європи – Почесний Приз Європи.
Сьогодні, Івано-Франківськ є одним з найбільш динамічних міст в регіоні. Активно розвиваються як економічний, так і гуманітарний сектор міста.
Позитивну роботу економічного сектора міста підтверджено рейтинговими агентствами. Рейтинговим агентством "Кредит-Рейтинг" розроблено Інвестиційний паспорт міста Івано-Франківська, а 31 серпня 2018 року прийнято рішення щодо підвищення рівня інвестиційної привабливості міста до найвищого "uaINV5".
Івано-Франківськ здобув перше місце у рейтингу прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України, який проводило Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в рамках програми Transparent cities.
Успішно працюють підприємства з іноземними інвестиціями: ТОВ "Електролюкс Україна", ТОВ "ПАС УКРАЇНИ" та ДП ВО "Карпати" (проект "APTIV").
Про інвестиційний потенціал міста можна дізнатися на інвестиційному web-сайті http://invest-if.com/ , на якому розміщена вся наявна інформація про індустріальний сектор, експортні поставки, перелік вільних земельних ділянок та виробничих площ, а також зазначені успішно реалізовані start-up проекти.
Завдяки позитивному інвестиційному клімату, який існує в місті впродовж багатьох років, успішній діяльності підприємств з іноземними інвестиціями, в Івано-Франківську обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одиницю населення значно вищий, ніж по Україні, а також в окремих обласних центрах з аналогічною чисельністю населення (1913 дол.США). Інвесторами виступили 44 країни світу. З країн ЄС внесено близько 96,4% загального обсягу акціонерного капіталу.
Важливим фактором відносної стійкості економіки обласного центру до коливань у економіці країни є орієнтація івано-франківських підприємств-експортерів переважно на ринки країн Європи.
Зокрема, в обласному центрі обсяги експорту товарів до країн Європейського Союзу становить близько 60% від загального обсягу експорту по місту. Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 89 країн світу. Найбільші експортні поставки товарів з обласного центру здійснювалися до Румунії, Чехії, Польщі, Італії, Данії. Основу експортних поставок обласного центру складали механічні та електричні машини (51,6% обсягів експорту) і продукти тваринного походження (32,8%).
Івано-Франківськ активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями такими, як: ЄБРР, Світовий банк, Шведське Агентство Міжнародного Розвитку SIDA, Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО, Е5Р, Європейський Інвестиційний Банк, та бере участь у 20 міжнародних проектах Європейського Союзу, ПРООН, USAID, Проекті ПРОМІС, програмі Транскордонного співробітництва: "Польща-Білорусь-Україна" та "Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна", програмі ЮНЕСКО, Проекті Дунайської транснаціональної програми та інші.
Івано-Франківськ - місто зі значним промислово-економічним потенціалом. В обласному центрі діє 3891 економічно активне підприємство-суб’єкт підприємницької діяльності, що у розрахунку на 10 тисяч наявного населення складає 149 одиниць. Частка великих підприємств склала 0,1% від загальної кількості, середніх – 3,3%, малих – 96,6%.
Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємствами міста складала 42,7 млрд грн. Частка великих підприємств у загальному обсязі реалізації склала 21,5%, середніх – 49,9%, малих – 28,6%.
Варто зазначити, що Івано-Франківськ за кількістю малих підприємств на 10 тисяч наявного населення займає 5 місце серед обласних центрів України, а також перше місце за кількістю малих і середніх підприємств на 10 тисяч населення серед обласних центрів з аналогічною чисельністю населення.
В Івано-Франківську здійснюють свою діяльність 38 суб’єктів туристичної діяльності, 56 закладів готельного типу із загальною кількістю місць близько 1800.
Івано-Франківськ – місто фестивалів. Традиційно щороку в обласному центрі відбувається близько 15 фестивалів, серед яких: різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях", міжнародні фестивалі "Карпатський простір" та "Свято ковалів", фестивалі-ярмарки "Свято меду", "Свято винограду та вина", "Свято хліба та сиру", виставку-ярмарок "Прикарпатський вернісаж", етнофестиваль "Край.ка".
Івано-Франківськ має яскраво виражену конкурентну перевагу – високий рівень освіти, науки і загальної культури населення. Із загальної чисельності наявного населення 13% (33,8 тис., з яких понад 2 тисячі іноземці) складають студенти, які навчаються у вищих навчальних закладах міста І-ІV рівнів акредитації: 5 університетів та інститутів, 11 – коледжів, технікумів та професійно-технічних училищ.
Івано-Франківські університети займають досить високий рейтинг серед вищих навчальних закладів в Україні та ведуть активну міжнародну діяльність. На базі Національного технічного університету нафти і газу діє науково-технологічний парк, завдання якого є сприяння запровадженню багатьох сучасних енергоощадних технологій, ноу-хау в економіку міста та області.
Івано-Франківськ – це місто спорту та фізичної культури.
На сьогоднішній день в місті розвивається понад 50 видів спорту (олімпійських та неолімпійських); успішно функціонують 13 дитячо-юнацьких спортивних шкіл та понад 60 спортивних клубів та організацій.
За часи Незалежності провідні спортсмени міста в складі Олімпійської збірної команди України були учасниками Літніх та Зимових Олімпійських ігор.
Щорічно спортсмени міста здобувають понад 200 медалей різного ґатунку на чемпіонатах Європи, світу з олімпійських та неолімпійських видах спорту.
Івано-Франківськ – це перлина Прикарпаття, місто з галицьким шармом та європейськими традиціями.