Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій
Мінреінтеграції регулярно оновлює Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Останнє оновлення - станом на 22 червня 2022 року

25 квітня 2022 року Мінреінтеграції наказом від 25.04.2022 р. №75 затвердило Перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). На його основі внутрішньо переміщеним особам (ВПО) здійснюють виплати.

Проте перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується. Загалом перелік оновлювався вже 10 разів (усі оновлення дивіться наприкінці новини).

І ось Наказом Мінреінтеграції від 22.06.2022 р. №132 знову затверджено оновлений перелік (станом на 22.06.2022 року). 

Станом на 22.06.2022 року до оновленого переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить 8 областей. Це територіальні громади Донецької (66), Харківської (51), Дніпропетровської (7), Луганської (37), Запорізької (52), Херсонської (49), Миколаївської (24), Сумської (18) областей. Загалом у переліку наразі 304 громади.

Усі внутрішньо переміщені особи, які перемістилися з цих громад, отримають грошову допомогу від держави.

Нагадаємо, що цей перелік формується за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних та Київської міської військових адміністрацій. При цьому спираються на три ключові критерії щодо визначення територій. Це:

  • території, що є тимчасово окупованими;
  • території, що перебувають в оточенні (блокуванні);
  • території, на яких тривають активні бойові дії.

Якщо ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але ваша громада відсутня у цьому переліку, Мінреінтеграції радить звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або на «гарячу» лінію) й уточнити інформацію.