Депутати Івано-Франківської міської ради підтримали ФОПів

Депутати Івано-Франківської міської ради підтримали ФОПів

21 серпня, на черговій сесії міської ради було прийнято рішення про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Комітету з питань податкової та митної політики щодо підтримки та збереження спрощеною системи оподаткування.

Таке рішення було ухвалено після обговорення представників місцевого бізнесу, Руху «SaveФОП» на зустрічі з міським головою та під час засідання Ради підприємців при виконавчому комітеті міської ради, що відбулося 18 серпня 2020 року.

Під час зустрічі бізнес висловив позицію проти запровадження тотальної фіскалізації суб’єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування. Прийняті Верховною Радою України 20 вересня 2019 року Закони України №128-IX та №129-IX запроваджують для фізичних осіб-підприємців обов’язок використання фіскалізованих реєстраторів розрахункових операцій під час реалізації товарів та послуг, чим суттєво збільшують витрати мікропідприємців, що автоматично призведе до підвищення цін для споживачів.

Запровадження фіскалізованих РРО для ФОПів знівельовує саму спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, яка створювались для надання можливості українцям розпочати і вести свою справу без фаху чи досвіду у бухгалтерсьому обліку.

У звернені міські депутата виступили з проханням розглянути законопроєкти №3853-1 і №3853-2 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження щорічного підвищення граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування, відновлення права платників єдиного податку не застосовувати реєстратори розрахункових операцій, а також скасування корупційного механізму кеш-бек».

Основною ідеєю цих законопроєктів – є збереження, розвиток та захист мікропідприємництва і спрощеної системи оподаткування.